Επίσκεψη στη Δημοτική Βιβλιοθήκη

Γνωριμία της Ε΄ τάξης με τη Δημοτική Βιβλιοθήκη.

Την Παρασκευή 28 Απριλίου 2017 επισκεφτήκαμε τη Δημοτική Βιβλιοθήκη. Ήταν κάτι που Θέλαμε να κάνουμε από την αρχή της σχολικής χρονιάς, τελικά όμως έστω και τώρα ήταν μια πολλή όμορφη εμπειρία. Ξεκινήσαμε στις 9:30 με τα πόδια και περνώντας από το Πάρκο των Ευαγγελικών και το 5ο Δ.Σ.Κατερίνης φτάσαμε στο Πάρκο της πόλης μας όπου και βρίσκεται η Δημοτική Βιβλιοθήκη. Αφού περιηγηθήκαμε στο χώρο της βιβλιοθήκης, οι υπεύθυνοι μας ενημέρωσαν για το πως λειτουργούμε σε μια βιβλιοθήκη, πως δανειζόμαστε βιβλία και ότι μπορούμε και να διαβάζουμε στο χώρο της βιβλιοθήκης κάτι που δεν γνωρίζαμε. Πριν την επιστροφή μας στο σχολείο επισκεφτήκαμε και την παιδική χαρά του Πάρκου για να χαλαρώσουμε και να πάρουμε μετά το δρόμο της επιστροφής γεμάτοι χαρά. Η εμπειρία της επίσκεψης αυτής ήταν μοναδική.

Φώτο εδώ