ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ—-Αποχαιρετιστήρια γιορτή λήξης της ΣΤ τάξης

Τη Δευτέρα 13 Ιουνίου το σχολείο αποχαιρέτησε το σχολικό έτος 2015-2016, αλλά συνάμα και την έκτη ΣΤ΄τάξη μας

«To ταξίδι μας συνεχίζεται?» ήταν ο τίτλος της γιορτής των παιδιών της ΣΤ τάξης. Ανάμεσα σε γέλια και δάκρυα σε αναμνήσεις από τα έξι  χρόνια στο δημοτικό σχολείο  και σε όνειρα για την καινούρια σελίδα της ζωής τους  τα 12 εκτάκια του σχολείου μας είπαν αντίο.

Μας μιλούσαν μέσα από τους στίχους των τραγουδιών που διάλεξαν για τη γιορτή τους, μέσα από όλα όσα αποφάσισαν να έχουν ως εφόδια από το δημοτικό σχολείο: Την αγάπη για τη ζωή, την πίστη στους ανθρώπους την αισιοδοξία για το μέλλον ? τα όνειρα για ένα καλύτερο κόσμο?

«Έξι χρόνια περάσαμε μαζί

με μολύβι και χαρτί στα  θρανία

του Δημοτικού τώρα φεύγουμε

και πάμε αλλού»

Ήταν εκεί το ΔΣ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, οι γονείς τους και όλοι εμείς οι εκπαιδευτικοί για να τα ξεπροβοδίσουμε με τις καλύτερες ευχές.

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων έδωσε αναμνηστικά δωράκια μέσω των μαθητών μας μέσα από ερωτήσεις των χαρακτηριστικών τους. Η αναγνώριση έγινε από το κοινό.

Μαθητές από τη ΣΤ΄τάξη απήγγειλαν  τον απολογισμό τους, τις αναμνήσεις τους αλλά και τις εμπειρίες τους στο Δημοτικό

Στη συνέχεια ακολούθησαν μοντέρνοι χοροί καθώς και παραδοσιακοί από τους μαθητές του Ολοημέρου αλλά και του υποχρεωτικού ωράριου.

Η βραδιά συνέχισε με γλέντι?..για κάθε γούστο

Φωτογραφικό υλικό εδώ